esmaspäev, 16. november 2015

Fotokonkurss ,,Mis teeb kodu koduks?"

Mis on kodu, kus on kodu, mis on kodukoht?” on küsimused, mis elavad meis tänu Olav Ehala “Kodulaulule” juba aastakümneid. Täiskasvanuna mõtleme aga kodule ning selle tähtsusele tihti alles siis, kui oleme ühel või teisel põhjusel kodust kaugel. Vaid pool sajandit tagasi olid paljud lapsed sunnitud lahkuma oma kodust või perekonnast. Täna on kubjaseks paremad võimalused sealpool piiri, mis nii mõnegi lapse ilma koduta jätab.
Aga mis on õigupoolest laste jaoks kodu – on see füüsiline keskkond või midagi muud?
Konkursi  eesmärgiks on väärtustada perekonda ning kodu, kui lapse parimat kasvu- ja arengukeskkonda läbi lapse silmade, tunnete ja mõtete. Konkursile on oodatud laste endi poolt tehtud fotod, mille kaudu soovib laps väljendada oma mõtteid kodu olemusest. Pildistada võib ümbrust, inimesi ja olukordi, mis sümboliseerivad Sinu jaoks kõige paremini kodutunnet või selle puudumist.Raunol on olulised tema vanemad ja nendega koosveedetud aeg.

Ketlini jaoks tähendab kodutunne eelkõige diivanit :)Endri kodu teeb koduks tema kass.


Markusele annab kodusoojust suur ahi.Aiket ootab kodus tema väike jänku :)Laura- Lisete jaoks tähendab kodutunne ka aknast paistev õhtukuma.


Kaisa  kodutunnet aitab suurendada pai ootav kiisu.

Triinut ootab koju alati  kutsa...

Heinari sõbrad :)


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar